This post is also available in: English (Английски) Español (Испански)

Разходка в гората на подсъзнанието 

Хората, които вече познават моя метод „Разходка в гората“, знаят, че става въпрос за разходка в тяхното подсъзнание, което аз наричам Гората. Има едно спускане навътре в подсъзнанието, за да видим какво се случва в него.

Всъщност целта на моя метод е човек да започне да разширява възприятията си, именно защото когато разширява възприятията си, той разширява и усещането, и разбирането за света, който го заобикаля.

Всеки път, когато говорим за разширение, трябва да знаете, че става въпрос за болка. Ако социалният модел ни учи да сме изпълнителни и да възприемаме неговата рамка за нормално, трябва да знаете, че тази рамка е дълбоко ограничаваща и кастрираща — както във възпитателния си аспект, така и в образователния си аспект.

Човек не е научен да мисли, а е научен да разсъждава върху това, което му е показано и върху което му е казано да мисли.

Затова разширяването на собственото подсъзнание е нещо, което до този момент вие не сте правили, независимо през какви практики сте минали.

Тъй като повечето практики са с комерсиална насоченост, в тяхната структура винаги трябва да се завършва с нещо позитивно, независимо дали реално е такова, или не. В 3D реалността някак си се смята, че ако реалността е толкова отчайваща, трябва да има позитивни заблуди, с които да се синхронизираме, и те да се наричат надежда.

А както знаете, надеждата е пусната от кутията на Пандора именно за да вреди и да създава объркване.

Моят метод се отличава с това, че аз не ви тълкувам. Аз не ви казвам какво да мислите. Използвам астрологията като мой личен компас по отношение на това колко сте се отдалечили от себе си.

Всъщност аз съм медиаторът чрез моята енергия на един разговор с вашето собствено подсъзнание. Този разговор е много шокиращ, защото каквото и да си мислите, дори когато смятате, че тръгвате без очаквания, вие винаги имате някакви очаквания.

Особено тежко е за хората, които са вършили т.нар. духовна работа десетилетия, защото техните очаквания са големи. А когато човек се обърне навътре към собственото си подсъзнание, може да разбере, че е работил по много теми, смятал е, че ги е изчистил и хармонизирал, но никога не е работил по основната тема, от която аз започвам — връзката със себе си.

Сложността на моя метод идва от факта, че всъщност аз съм методът. Аз ви споделям от личната си енергия, за да можете да получите тези визуализации.

Защо не можете да ги получите сами? Защото вашето съзнание не спира да бълва информация и вие не можете да го успокоите, дори когато смятате, че го правите в дълбока медитация. Съзнанието е направено така, че да ви заблуждава, за да можете да оцелеете в ежедневието и в т.нар. нормален живот.

Ако успеете да видите реалните параметри на този живот, те са прекалено нараняващи и болезнени. Затова трябва да има един захаросан вариант на нормалния живот. Трябва да има надежда, насочена в бъдещето, която никога не е напълно ясна.

Така човек успява да се заблуждава. Много често надеждата е насочена към това човек да си получи заплатата, детето да завърши първи клас или към някакъв външен ориентир, който всъщност не говори нищо на душата.

Съзнанието и подсъзнанието не знаят как да си говорят 

Изключително шокиращ всъщност е конфликтът между съзнанието и подсъзнанието. Ако вашето съзнание казва: „Аз съм един от най-духовните хора, които познавам. Аз съм най-добрата в моята група приятелки, защото много се интересувам, чела съм книги и се развивам“, а дойдете на консултация при мен и вашето подсъзнание ви каже, че нямате представа коя сте, нямате представа какво правите и сте напълно загубена, това създава изключителен конфликт.

Разбира се, този конфликт не може да бъде понесен в рамките на личността и се изнася навън като обвинение към мен, поради простата причина, че аз ви давам информацията от вашето собствено подсъзнание.

Това винаги ме изненадва, защото в този момент много хора се отказват, настройват се срещу мен или смятат, че автентичната информация, до която са достигнали, е прекалено болезнена и не могат да я понесат.

Тук идва и въпросът: защо сте дошли на такъв метод, можете ли да поемете отговорност за собственото ви решение? Вие сте се запознали с метода, минали сте през всички цедки и всички сита на селекция, за да стигнете до мен, и в крайна сметка защо се учудвате?

Това, което още повече ще ви заболи, е, че аз не ви познавам. Информацията, която се появява, е от вас за вас. Аз съм просто свидетелят на тази информация и не ви казвам нищо свое.

Разбирам, че за някои хора това, което обяснявам, е ясно, но преди да се мине през метода и през самите осъзнавания, е много трудно да си го представите. Често хората мислят, че преминават през хипноза или регресия, а след това аз им тълкувам. Шокът идва от факта, че не само не тълкувам, а ви цитирам вас самите по отношение на това, което сте казали на себе си по време на разходката. Винаги е шокиращо, когато за първи път съзнанието чуе подсъзнанието. Това е като глух човек да чуе гласа на друг за първи път.

Но не е така. Моят метод е много фино насочен към вашето подсъзнание и аз ви помагам да проведете разговора, от който имате нужда.

Какво всъщност става, когато човек разшири съзнанието си? 

Той започва да разбира повече елементи от истината. А истината, трябва да знаете, изначално не е скрита от вас — тя просто не ви се показва.

На вас ви се показва социалният модел, който е наречен правилен и нормален. Оттам нататък дали ще се синхронизирате с тази правилност и нормалност, зависи от самите вас.

По-будните и осъзнати хора не могат да приемат тази нормалност за своя. Но има и много хора, които са на изключително ниско ниво, и за които синхронизирането с тази нормалност и с тази правилност всъщност е висока вибрация. За тях всичко това е ценно и полезно.

Въпросът е, че когато се случи това разширение, вие започвате да разбирате повече елементи за самите себе си, повече елементи от заобикалящия ви живот и започвате да се ориентирате много повече от живота, базиран на „трябва“, към живота, базиран на „искам“.

Първият разговор със себе си винаги е шок

Но когато започнете истински да говорите със себе си, първоначално това е шок. Разбирате, че всъщност никога не сте говорили със себе си. Говорили сте с всички и за всички, но не и със себе си, защото никой не ви е показал как става това.

Оттук нататък шокът става още по-голям, защото това, което казва вашето подсъзнание, понякога са неща, които усещате и разбирате, но понякога могат да бъдат и изключително шокиращи истини, към които не искате да гледате.

Може да смятате, че съзнателно сте възпитани да бъдете добър човек, а подсъзнанието ви да каже: „Аз мразя себе си, защото съм подчинителен човек, който постоянно иска да угажда на другите.“

Възможно е да смятате, че сте много интелигентни и интуитивни, а всъщност да разберете, че не сте толкова интелигентни, колкото сте паметливи, защото така сте се научили да се справяте с живота.

Може да разберете, че това, което твърдите, че е най-големият ви талант в живота, всъщност изобщо не е свързано с вас, а някога в пубертета сте искали да приличате на ваш приятел, който много добре ви е продал тази идея.

Сценариите са безкрайно много. И една консултация, която като тема изглежда съвсем елементарна, може да се окаже изключително шокираща. След това човек решава дали ще стане смел и ще тръгне към себе си, или ще се откаже и ще потърси други интерпретативни методи, в които винаги има един захаросан бонбон накрая, наречен позитивно програмиране.

Кога е идеалният момент да се срещнем? 

Затова е много важно, когато идвате при мен на консултация, да се чувствате изключително стабилни и добре — както физически, така и психически. При мен е добре да дойдете, когато смятате, че нямате абсолютно никакви проблеми, за да можем по един здрав начин да се насочим към вашето подсъзнание и този шок да бъде осъзнат.

Точно затова аз не съм психотерапевт. При хора, които са разклатени, този процес не може да се случи, защото те нямат здрава връзка с подсъзнанието си.

Тук се включват и всички хора, които са в много силна зависимост — към алкохол, към наркотици, дори хора, които пушат по две кутии цигари на ден.

Всъщност това, което винаги ме е изненадвало, е как е възможно човек да не се интересува от себе си и да не изпитва жив интерес към самия себе си.

Тогава разбрах, че обществото е научило хората да се интересуват от нереални неща. Астрологията е сведена до тълкуване на зодиакален знак и асцендент — или крайно позитивно, или крайно негативно — без това тълкуване реално да носи дълбок смисъл.

Също така хората са научени по стария учебен модел, че когато минат даден курс, вече са капацитети, а ако го минат с отличен, значи вече са специалисти. Така човек изобщо не разбира как да борави с информацията по индивидуален начин.

Именно с това започваме. Защото много хора, особено тези, които са гневни и недоволни, казват: „Какво да правя с тази информация, която ти ми даде?“

Тук се появяват шокът и драмата. Ако ми зададете този въпрос, моят отговор е: нищо. Нищо не можете да направите, защото не осъзнавате, че не аз съм видял информацията. Вие сте се свързали с мен, за да я получите.

Ако по този начин дефинирате гнева си, реално няма какво да направите, защото не разбирате какво се случва в целия процес.

Дори когато преминавате през криза, моят метод може да ви помогне да минете през нея чрез още осъзнаване, интеграция и подреждане — ако, разбира се, сте съгласни и продължите.

Ще дам още един пример.

Една дама ме попита: „Има ли шанс мъжът ми да се промени? Той е много осъзнат. Разбрал е, че идва от разрушена родова система и че тя му влияе.“

Краткият отговор е: да, разбира се, че може да се промени, ако положи усилията да терапевтира себе си в един продължителен период и се довери на терапевта.

Но самото осъзнаване не води до нищо. Човек може да стои с това осъзнаване 10, 20, 30 години или до края на живота си, а самото осъзнаване просто активно да го кара да бяга от себе си, вместо да се задълбочава в себе си.

Другият важен момент, който искам да споделя, е свързан с това, когато хората не се доверяват на моя процес.

По-откровените хора, които не се доверяват на процеса, всъщност стигат до заключението, че не могат да се доверят на себе си. Когато човек не може да се довери на себе си, той започва да търси външен авторитет, на който да се довери.

Този външен авторитет обаче често е въобразен, защото много рядко майката и бащата са били на сто процента любящи, подкрепящи и разбиращи детето. Затова човек си представя, че добрият за него терапевт или авторитет е този, който ще го подкрепя с меки думи и ще му дава позитивна самозаблуда. Или най-малкото — че ще усети от какво има нужда, без той самият да го назовава.

Тук всъщност се подхожда по детски начин.

Разбира се, че има подкрепа от моя страна в процеса, но тази подкрепа не е към вас като образ, а към истината, която вашето подсъзнание споделя.

Всичко това прави процеса малко по-сложен и малко по-болезнен. Именно затова вярвам в неговия бутиков характер. Масови осъзнавания за родовата система, за зодиакалните знаци или за различни духовни концепции човек може да получи отвсякъде.

Но тази дълбочина и този разговор със себе си не могат да бъдат дадени под друга форма.

Няма по-интересна среща от тази със себе си 

Затова вярвам, че трябва да съществува такъв метод — за хората, които вече не намират собствения си отговор във всичко останало, което им се предлага.

И след като прочетете всичко това, запознаете се с моята енергия и разберете, че всъщност получавате една алтернативна гледна точка за себе си и за живота си, която максимално се свързва с вашата лична представа за истина, към която никога не сте гледали, трябва да прецените дали този процес въобще е за вас.

Преценката е ваша. Не идвайте по детски наивен начин с очакването: „Чакам той да ми каже нещо хубаво“, защото така правят другите. Аз не правя като другите.

За да се свържете с моята енергия, тя трябва да резонира със самите вас. Това означава, че ако усещате в себе си желание да сте новатори, да направите промяна, ако винаги сте се чувствали различни по един позитивен начин и не знаете как да реализирате този потенциал, бъдете сигурни, че аз мога да ви помогна.

Но ако имате тривиални ежедневни проблеми, аз не мога да ви помогна. Мога да ви дам отговор, но този отговор ще ви остави в неведение и няма да знаете какво да правите с него.

Ще ви кажа и защо. Аз вярвам, че човек може да променя живота си само когато владее собствената си воля и разполага с нея.

Човекът в 3D, в нормалния живот, не разполага със собствената си воля. Отпуската му зависи от шефа. Заплатата му зависи от шефа. Домът му зависи от майка му и баща му, които също са шефове. Свободното му време зависи от мъжа му или от жена му, които също са шефове в определени аспекти.

Човек в такава висока зависимост не може да направи никаква промяна, дори и да му бъде казана истината за самия него, дори и сам да достигне до нея чрез собственото си подсъзнание.

Той просто ще се чувства в капан, защото няма да може да действа.

Готови ли сте за „Разходката“?

И така, в заключение бих казал, че разширението на собственото познание за света и умението да се комуникира между съзнание и подсъзнание са процеси, които предполагат интелект, отговорност към себе си и умение за употреба на собствената воля.

Ако всичко това ви се струва интересно, заповядайте. Гарантирам ви едно изключително интересно пътешествие в дебрите на вашето подсъзнание.

Ако обаче разширението ви плаши заради болката от осъзнаванията, може би трябва да изчакате, преди да се свържете с мен, да се подготвите чрез друг метод или изцяло да изберете друг метод.